سوتفاهمی به نام جادوگر علی کریمی

علی کریمی را می توان درگیرترین فوتبالیست سال های اخیر نامید. اگر محمد مایلی کهن با مصاحبه درگیری ایجاد می کند علی کریمی ترجیح می هد در زمین درگیر شود. او بر خلاف آن که دربیل  زن باهوشی است اما در ابراز عقیده دربیل زنی نیاموخته است. ماجرا از درگیری با داور ژاپنی در سال 1997 و یک سال محرومیت و آغاز دوران طلایی جادوگر آسیا...

پس از این محرومیت ،علی کریمی بازهم به تیم ملی دعوت شد و در بازی های آسیایی 98 بانکوک درخشید و از عوامل قهرمانی ایران در این بازی ها بود.

در همان زمان روزهای ارامی را در پرسپولیس می گذراند  تا آن که راهی الاهلی شد و جام جهانی 2006 فرا رسید و بازهم خبری از  علی کریمی... لگد به ساک تیم ملی بر روی نیمکت بازهم چهره ای خشن را از جادوگری که اعتراض خود را به این شکل بیان می کند...

بایرن مونیخ اما دوران جدیدی  برای او بود. هم از لحاظ ورزشی و هم انضباطی .

علی کریمی که در  الاهلی  با چند ساعت تاخیر و موبایل به دست به تمرین می آمد در بایرن ناگزیر شد  خود را با شرایط  انظباط آلمانی و مربی و تیم تطبیق دهد. او حتی اگر نمی خواست هم مجبور بود حرف اول و آخر را از زبان مربی تیم بشنود و دریبل زنی را به عنوان یک حرکت فردی فراموش کند تا کار تیمی بیاموزد.  این کریمی دیگر حاشیه نداشت. زیرا در این فوتبال حاشیه یعنی رفتن به حاشیه ای که بازگشت ندارد. پس کریمی  با افسردگی بازگشت تا زندگی خود را در فوتبالی از سربگیرد که بدون حاشیه نمی تواند زندگی کند در کشوری که بی حاشیه بودن امکاپذیر نیست در واقع ما ایرانی ها ویران حاشیه ایم!!!!

استیل آذین طلایی ترین دوران کریمی پرحاشیه بود. با دوگانه کریمی – آجرلو 

اول اختلاف و بعد دعوای سردار آجرلو و علی کریمی و البته پیروز علی کریمی!

دعوایی که هر چند به سود کریمی بود اما به با سقوط یک تیم به دسته یک، ناهنجاری های فوتبال گلخانه ای ایران را به نمایش گذاشت.

پس از آن نوبت به دوگانه کریمی – دنیزلی  در تیم بحران زده پرسپولیس رسید.

مصاحبه کریمی پس از بازی با الغرافه علیه مصطفی دنیزلی و بازیکنان تیم، شرایط جدیدی را برای باشگاه و  کریمی به وجود آورد.

جمعی از بازیکنان از او رنجیدند و دنیزلی  که طاقت دخالت بازیکنان در کارهایش را نداشت  به فکر تغییر افتاد و همین کار یعنی بازگشت کریمی به متن. که نتیجه اش قهر بازیکنانی بود که در بازی با الهلال اولیت آخرشان در پاس دادن، علی کریمی بود !

و اکنون دوگانه مانوئل ژوزه – علی کریمی

 

محمد رویانیان منتظر دنیزلی ماند و علی کریمی تمدید نکرد تا فرجام مربی تیم روشن شود ...

دنیزلی نیامد و کریمی گل سر سبد سرخ ها با تیم محبوبش تمدید کرد تا اندکی روحیه  نابسامان  هواداران را ترمیم کند. رویانیان اما در غیاب مربی، جذب ستارگان لیگ را آغاز کرد و به گفته بسیاری از کارشناسان تا حدی هم موفق بود اما بیش از ان تیم چیده باشد ستاره خرید. ژوزه در چنین روزهایی  به سناریو اضافه شد.

علی کریمی اگر محبوب ترین بازیکن تاریخ 49 ساله پرسپولیس نباشد به جرات یکی از محبوب ترین بازیکنان تاریخ این باشگاه است.تنها بازیکنی است که نماد ِ بحق مردمی بودن را یدک می کشد و با کارها و رفتارهای خیرخواهانه اش همواره مورد حمایت همه جانبه ی مردم قرار گرفته است ولی در مورد رفتارهای اخیر کریمی نقدهای مختلفی وحود دارد اما همه معتقدند حتی علی کریمی هم "حق ندارد در کار مربی و یا بازیکن دیگر تیم دخالت کند." بازیکن حق ندارد به واسطه احساس مسئولیت و نگرانیِ هوادران علیه مربی و بازیکن موضع گیر کند.

محمد رویانیان در مصاحبه اخیرش با سایت باشگاه پرسپولیس، از جراحی درون تیمی سخن گفته است. اگر کریمی در دو بازی ِ داماش گیلان و سپس نفت تهران، در رختکن تیم علیه مربی صحبت کرده باید تنبیه شود تا حذف بازکن سالاری تیم بحران زده پرسپولیس را نجات دهد.اما شایعات اخراج او پیامدهایی هم دارد

1)    با اخراج کریمی و پس از اولین شکست تیم در نبود کریمی داستان فصل پیش این بار با شعار " علی کریمی " تکرار خواهد شد

2)    در صورت اولین شکست در نبود کریمی، شاید و به احتمال بسیار فراوان هواداران حاضر در ورزشگاه، مخالفت شدیدالحنی را نصیب رویانیان بکنند؛ همانطور که یادمان نرفته محبوبیت عجیب کاشانی که به یک باره با حذف دایی چگونه شعارهایی علیه این مدیرعامل سر داده شد.

3)    در این معامله ی سه مجهولی بنام کریمی، ژوزه و رویانیان باید دید با تدابیر کدامیک از این سه نفر حل خواهد شد. آیا کریمی از محبوبیت خود به نفع تیم استفاده خواهد کرد یا رویانیان مصلحت اندیشی می کند تا تیم بیش از این وارد بحران نشود یا ژوزه  باید تاکتیک ذهنی ش با فوتبال ایرانی تطبیق دهد. ؟

این مثلث بی تردید متساوی الاضلاع نیست. کریمی با رفتاری غیر قابل پیش بینی غیر قابل دفاع است. حالا تیمی مثل پرسپولیس برای خروج از بحران باید بین یک جادوگر و یک سردار و یک مربی انتخاب کند. شاید دوران جادوگر به سر آمده و زمان تماشای فوتبال از روی سکوها فرا رسیده باشد. حتی اگر هنوز بهترین دربیل زن ایران باشد و اما روزی می رسد که دربیل می شوی. مثل بهرام که گور می گرفت!!!!!

/ 10 نظر / 35 بازدید
domino

بند آخرو دوست دارم! بقیه شم که گفتم

سینا تیماجی

خوب بود بویژه اشاره صحیحی که به تلفات اخراج کریمی داشتی ... کریمی داره چوب تعصب بیش از حدش رو میخوره! اگر داد و فریادی هست - که بعید میدونم سر ژوزه بوده باشه!- از روی دلسوزیه و امثال نوری و ... حق ندارن جواب کاپیتان شون رو بدن! مردی که همیشه معروف بوده به بیان کاستی ها و واقعیت هایی که به نظرش میرسه، حالا از همون سوراخ داره گزیده میشه ... حرفی که سردار زده با گفته تو مغایرت داره! اون گفته کریمی - البته اسم نیاورده! - با باندبازی، عده ای از بازیکنان رو علیه ژوزه شوریده! بماند که من نمیتونم تئوری توطئه رو بپذیرم، اما اینطور که تو گفتی، کریمی جایگاه محکمی در بین بازیکنان نداره!!! حرف آخر؛ آیا واقعا مشکل پرسپولیس، کریمیه؟! کی باورش میشه؟! کریمی تو خیلی از روزهای بحرانی پرسپولیس در این 5 سال، اصلا بازیکن این تیم نبوده! رویانیان بار اولش نیست که یک مساله رو عامل تمام ناکامی ها جلوه میده و بعد مشخص میشه به بیراهه رفته! این «یافتم ... یافتم ها» چاره کار نیست ... اخراج کریمی علاوه بر بروز مشکلاتی که گفتی، تیم رو به لحاظ فنی هم ضعیف تر میکنه! چه کسی قراره جرقه های گاه و بی گاه جادوگر رو بزنه؟!

سینا تیماجی

تو که باورت نمیشه اخراج کریمی از نوری و غلامرضا رضایی و ... لیونل مسی بسازه؟! توانایی این ها رو در گذر زمان، محک زده ایم!!! حتی اگر تمام این شایعات مشمئزکننده علیه کریمی راست باشه، طرفدار پرسپولیس در حال حاضر آمادگی پذیرشش رو نداره! پس باید دید بعد از باخت احتمالی به سپاهان، آیا سردار سرانجام یک حرکت اشتباه انجام میده تا پرونده خودش و ژوزه رو ببنده یا نه!

سینا تیماجی

خب من موافق نیستم به کل! ژوزه ارزشش رو نداره ... اون بازی با الهلال هم پرسپولیس مثل اکثر اوقات ضعیف بازی کرد، حالا شاید یک مقدار بیشتر!

سینا تیماجی

یکی به نعل نزن و یکی به میخ![نیشخند] وقتی میگی «اشتباه سردار، اخراج ژوزه س!» یعنی با اخراج کریمی مشکلی نداری. یعنی مشکل تیم کریمیه. یعنی تو این ماجرا، طرف سرداری و معتقدی به باندبازی! همه این ها یک معنی رو میده داداش. با جملات بازی نکن!

بهروش

درود بر تو سپهر نازنین، دوست خوبم. عذر می خوام که با تاخیر اومدم به خوندن مطلبت. کمی گرفتار بودم. سعی کردی این ماجرا رو کالبدشکافی کنی. از گذشته به حال رسیدی و در انتهای مطلب به استقبال آینده رفتی، اما همونطور که خودت هم نوشتی پایان این ماجرا هنوز باز و نامعلومه. و اما انتقاد: داداش خوبم مطلب شما و البته نتیجه گیری تون ناقصه، چون اصولا رفتار باشگاه پرسپولیس در این مورد ناقص بوده. به نوشته خودت نگاه کن. زدن داور، لگد زدن به ساک، درگیری با مدیرعامل... اینها دلایل اخراج کریمی در گذشته بودند، اما این بار بهانه کنار گذاشتن علی چیه؟ آیا واقعا دلیلی هم وزن این نکاتی که خودت هم بهشون اشاره کردی وجود داره؟ مساله پرخاش تو رختکن رو به کلی فراموش کن. شاهد زنده دارم که بنگر سر تمرین تو چشم خوزه نگاه کرده و بهش فحش ناموسی داده. عسکر رو هم که یادته، با مصاحبه نافرمش و بعد اخراج و بخشودگیش. حسم اینه که کریمی تو این غائله فقط یه قربانیه. شاید گذر زمان موضوع رو برای همه مون روشن تر کنه.

سعید رونالدینهو

سلام سپهر جان خسته نباشی خوب بود به نظر من تو این شرایط هر مدیر غیر فوتبالی دیکه ای هم بود این راه حل غیرمنطقی به ذهنش می رسید تا به نوعی از حقیقت فرار کنه اما در مورد خود کریمی هم باید بکم که فوتبال ما بازیکن خاص خیلی کم داره برای همین همچین بازیکنی زیاد به جشم می میاد ....

حدیث دختر شاد آبی

افتخار می کنم اهل کوفه هستم ..... این روزها روز توبه کوفیان است .... روز فریاد زدن نام علیشان , فرهادشان , عشقشان ..... امروز پشت بر امیر کردیم و در رکاب فرهادمان خواهیم جنگید تا لکه ننگی که بر روی بیرق تاجمان است را پاک کنیم ... کاخ امیران را ویران خواهیم کرد منبع : http://abi-parast.blogfa.com/post/719

امیررضا

با سلام مدیر وبلاگ بنده مدیر چت روم هواداران پرسپولیس رسمی ترین چت روم ورزشی خواستار تبادل لینک با وب شما هستم در صورت تمایل به تبادل لینک اول لینک نمایید سپس به ایمیل شخصی بنده ایمیل دهید تا در کمترین زمان ممکن تبادل لینک دو طرف انجام گیرد. آدرس سایت http://www.perspolis-chat.com/ چت روم هواداران پرسپولیس ایمیل شخصی : perspolis.amirreza@yahoo.com

irajtale

با سلام ، مطالعه شد . حق با قلم شماست .اما غیبت های فضای مجازی سپهر و سینا قابل تحمل نیست .منتظر نوشتار های متعدد و آگاهانه دو برادر عزیز می مانم