یادداشت روز: صداقت،مهره گمشده ی کاشانی - استیلی

زنگ ها زود به صدا در آمد!

۷۰ هزار تماشاگر ناامید و عصبانی به خانه بازگشتند . با امید بسیار در راه با خود خوانده بودند" می بریم"  ۷۰ هزار نفری که  شاید تنها تفریحشان در پایتخت گران قیمت تماشای فوتبالی باشد و تنها دلخوشی شان بازگشت پرسپولیس به روزهای اوج.

سکوها یک صدا دایی را تشویق می کردند و علیه استیلی و کاشانی شعار می دادند.  این حادثه از دهه 80 بارها اتفاق افتاده است . زمانی که پرسپویلیس ضعیف ظاهر می شود تماشاگران از تنها ابزاری که دارند استفاده می کنند. شعار بر علیه همه مسئولن باشگاه. اما اولین بار است که پس از گذشت تنها سه هفته از سوت آغاز  لیگ، مربی فصل گذشته تیم پرسپولیس یک صدا تشویق میشود.

چرا تماشگران ناراضی هستند؟ آیا آنان دایی را می خواهند و یا این که استیلی را نمی خواهند و چاره ای جز درخواست بازگشت دایی ندارند؟ این محبوبیت از دست رفته است و یا جستجوی افتخار از دست رفته؟ زمانی برای اعتراض علیه انتخابی دشوار و یا دشواری تحمل؟

چرا مربی که 12 بار در لیگ و 4 بار در لیگ قهرمانان آسیا شکست به همین هواداران هدید داده ، چرا ناگهان سوپرمنی محبوب  می شود؟

وقتی سکوها یک صدا علی دایی را تشویق می کنند کسی نباید باور کند که آنان دایی را می خواهند . در واقع دایی برای هوادران سرخ پوش نماد اعتراض است. وسیله ای علیه اعتراض استیلی و حبیب کاشانی .

علی دایی در طول فصل گذشته 12 شکست در کارنامه اش فقط در لیگ ثبت شد، در لیگ قهرمانان آسیا هم پرسپولیس آخر شد و در حال حاضر هم که سرمربی راه آهن شهر ری است. اما سطوره زبانی سرخ داشت و اقبالی بلند. یک قهرمانی گرفت و بعد هم کلی مصاحبه کرد. هر جمله شد یک سند برای محکومیت فردی به نام کاشانی. از همین روست که او هنوز بخت اول جایگزینی استیلی است. حتی اگر کاشانی نخواهد. بازی دایی همیشه همین بوده. یکی بدون دیگری.

هواداران سرخ احساس می کنند که زمان حضور استیلی بر روی نیمکت پرسپولیس نرسیده بود. دلیل هم دارند مهدی  مهدوی کیا بمب افکن هامبورگ  و بازیکنی که با پرسپولیس به اروپا معرفی شد، باید در آخرین سال فوتبال با تیم محبوب خود وارد میدان می شد. ولی  حمید استیلی  نخواست  و مهدی به گیلان رفت. دلیل استیلی، حضور چندین بازیکن خوب در پست مهدوی کیا بود اما در دقایق پایانی نقل و انتقالات، جواد کاظمیان برای این پست خریداری شد !

برای تماشا گرانی که به کمتر از پیروزی رضایت نمی دهند  استیلی در قامت یک مربی هویتی ناشناخته دارد. بازیکن محبوبی که به عنوان مربی تاکنون دو اخراج را در کارنامه اش ثبت کرده است. یک نوبت در استیل اذین و با امضای اول بار با امضای حسین هدایتی و دومین بار در شاهین در حال سقوط به دسته یک .  شاهین و استیل آذین تجربه های ناموفق استیلی هستند و پرسپولیس می تواند ضلع سوم این مثلث باشد .

حمید استیلی دوست 20 ساله کاشانی است. مدیری که ثابت کرده این اعداد و ارقام برایش فرقی نمی کند علی دایی گفته بود اگر کاشانی نبود شاید حالا حالاها به فوتبال باز نمی گشت اما همین دوستی چندان دیر نپایید.

در هر صورت حمید استیلی شفاف  به این نیمکت نرسید . کسی که چندین سال نامزدی اش به طول کشید، اکنون در هراس پایان ماه عسل زود هنگامی است که می تواند در کارنامه اش برای پذیرش هر پستی در آینده به تک ماده نیاز داشته باشد. آیا زنگ ها برای بازیگر محبوب و مربی سابق سرخ ها به صدا درآمده است و آیا پرسپولیس فرزندان خود را می بلعد؟ همه منتظر می مانیم تا ببینیم. هم صعود را و هم سقوط را.  

 صداقت مهره ی گمشده ی کاشانی و استیلی است که هواداران خیلی زود به این قضیه پی بردند.

لینک مطلب در سایت گل:

http://www.goal.com/iran/news/1825/%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86/2011/08/13/2617982/%DB%8C%D8%A7%D8%AF%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA-%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%85%D8%AD%D8%A8%D9%88%D8%A8%DB%8C%D8%AA-%D9%86%D8%A7%DA%AF%D9%87%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%B9%D9%84%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%DB%8C%DB%8C

/ 30 نظر / 22 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سپهر خرمي

سلام نسترن عزيز... جايي هستم كه نشد پاسخت رو از وبم بدم. خب توضيح كامل بده كه كي چاپ و به فورش ميرسه؟ اسم كتاب؟ كامل بگو تا من بتونم اصلاع رساني كنم...مرسي

nastaran

سلام.اسمش مردی با دل شیر و اسم نویسنده سید شاهو احمدی...تا چند روزدیگه و اول تو تهران توزیع میشه...فکر کنم تا هفته ی دیگه توزیع بشه...اطلاعات دقیق تر رو از نویسندش تو فیس بوک میپرسم بهت میگم...

domino

مطلب "بدون سانسور ازآزادی: پنجره دان داش گلیر!" تو سایت گل خوندم خیلی خوب بود پس شما هم رگ و ریشه آذری دارین ایول یاشا آرکاداش!

احمد

سلام آپم با بایدها و نبایدهای دربی

مریم

سلام خوبی آپم منتظرتم

سعید رونالدینهو

سلام سپهر جان با یه مطلب دوس داشتنی آپ شدم خیلی خوشحال میشم بیای که خیلی خاصه این یکی

مهرداد

سلام انگار فراموش کردی وبلاگی داری و دوستانی منتظر مطلب گزارشی از یک سفر تفریحی منتظرم...

بی تا

مطلب ات عالی بود ......... تند تند مطلب ها رو بنویس

domino

یک سری تغییرات لازم بود واسه همین آدرسمو عوض کردم خواستین لینک رو اصلاح کنین (قول میدم دفعه آخره که آدرس عوض می‌کنم!)

سحر

سلام جز اون دسته ای نبودم که از ورزشگاه با عصبانیت به خونه رفتن جز اون دسته ای نبودم که شعار دادن جز اون دسته ای نبودم که تو خونه دیدن و داد زدن نیمه ی اول که تمام شد از عصبانیت و جو شدیدن استقلالی خونه , به ماشین پناه بردم و از رادیو بازی رو گوش کردم و حرص خوردم ... متنت قشنگ بود تشویق دایی یعنی تایید حرفاش علیه کاشانی کاشانی ای که با اسمش یاد این همه شکست می افتیم و استیلی ای که ای کاش نمیومد که انقدر اسمش بد نمیشد.. ... تیم داره پایین جدول میاد تا انزجار ماها از یه عده بیشتر بشه... امیدوارم با اومدن کسایی که بهترن کم کم بهتر بشه تیم..